Nemrégiben volt egy egy elég heves vitám a szomszéddal a telefonos ügyfélszolgálatokról. Elképesztő, hogy sokan mennyire nem ismerik mihez van joguk és mit kell tegyen az ügyfélszolgálat.
1, A beszélgetés rögzíteni kell. A rögzítés tényét közölni kell.
pl.: Tisztelt Ügyfelünk! Az ügyintézővel folytatott beszélgetését rögzítjük.
Meglátásom szerint már nem kell arra hivatkozni, hogy minőségbiztosítási okból , joghatás miatt…stb. A fogyasztóvédelmi törvény előírja. Kész.
2, A hangfelvételt 5 azaz öt évig meg kell őrizni. Nincs mese. Taxatíve benne van a törvényben. Ezt is közölni kell az ügyféllel.
Pl.. A rögzített beszélgetés hanganyagát 2019.április 19. napjáig megőrizzük vagy az ügyfélszolgálattal folytatott beszélgetést 5 évig tároljuk.
3, Egyedi azonosító számmal kell ellátni a rögzített anyagot. Ezt is közölni kell az ügyféllel. Nincs mese ez benne van a törvényben.
Mivel minden telefon hívás elején nem lehet 5 percig ezeket sorolni, így egyéb más módon is közölhető. Pl.: a hívás után SMS-ben vagy a várokoztató zene helyett.
4, A fentitek alapján a beszélgetés hanganyagát ki lehet kérni. A szolgáltató köteles azt kiadni. Évente egyszer ingyenesen, még adathordozóért sem kérhet pénzt.
Miért fontos ezt tudni?
Egyszerű, ezek a jogaid. Kész! Mint ahogy a számláidat is befizeted, tehát teljesíted a kötelességedet, úgy élhetsz is a jogaiddal.
A legtöbb szolgáltató nem szívesen veszi, ha az ügyfél tájékozott és nem fél élni a jogaival. Nem állítom, azt hogy, emiatt olyan a
szolgáltató szektor , amilyen , de ha mindenki határozottan fellépne, talán változna valami.
Persze ehhez egy erős és határozott, hatékony fogyasztóvédelmi hatóság is kellene. Ami jelenleg nincs. ( A hatóságról majd írok egy posztot, mert megér egy misét. )
A végére a törvényi hely: 1997.évi CLV. törvény 17/B §. (3), ha szeretnél hivatkozni rá.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: